Profil společnosti


Metaliko s.r.o je obchodní společnost se sídlem v Blansku. Naší specializací jsou dodávky precizních nerezových svařenců a sestav zejména pro potravinářský průmysl. Zaměřujeme se na kusovou a malosériovou výrobu. Veškerá naše produkce je export mimo ČR do zemí Evropské unie. Nerezové svařence vyrábíme v naší dceřiné společnosti Metaliko Industry s.r.o v Šebetově.

Druhou oblastí je výroba svařenců a podsestav z uhlíkových ocelí. Tuto výrobu realizujeme u našich partnerských firem.

Naši zákazníci patří ke světovým špičkám ve svých oborech (potravinářství, zdravotnický, lodní průmysl, průmyslové pece, apod). Metaliko exportuje do zemí západní Evropy (Německo, Rakousko, Dánsko, Švédsko, Nizozemsko…).

Výroba nerezových svařenců probíhá v naší dceřiné společnosti Metaliko Industry s.r.o v Šebetově. Na ploše větší než 1400 m2 realizujeme kompletní zpracování nerezu s vyloučením uhlíkatých materiálů, proto jsme schopni zaručit nejvyšší kvality výrobků bez jakéhokoliv rizika jejich kontaminace. Naší doménou je zpracování plechů a profilů, od jejich pálení laserem či řezání vodním paprskem, ohýbání na ohraňovacím lisu a zakružování, přes svařování až po finální povrchovou úpravu tryskáním balotinou, mořením, event. elektroleštěním. Pro řadu zákazníků zajišťujeme mimo samotnou výrobu a dodávku dílů na místo určení i dílenské montáže a funkční odzkoušení celých zařízení.

Výrobu svařovaných konstrukcí, dílů a montážních skupin z uhlíkových ocelí zajišťujeme ve spolupráci s externími partnery. V této oblasti jsme schopni zajistit povrchovou úpravu hotových konstrukcí v podobě mokrého lakování, práškového nástřiku a galvanického či žárového zinkování. Okrajově zajišťujeme výrobu s mechanickým opracováním.

Výroba probíhá na základě dokumentace dodané zákazníkem. V případě požadavku zpracujeme vlastní výrobní dokumentaci.


Obory činnosti


  • zpracování konstrukční a výrobní dokumentace
  • výroba svařenců z nerezových ocelí
  • výroba svařenců z uhlíkových ocelí
  • mechanické opracování
  • plechové díly